Влияние на емоционалната интелигентност

Емпатия

В широк смисъл влияние на емоционалната интелигентност върху способността да се разбере какво чувстват и мислят другите. Това може да включва много информация от различни видове. Kакто знания в социалната психология за груповото поведение или взаимоотношения в двойка, така и специфични умения за успокояване и оттегляне от ступор на паникьосан човек. Познаване на правилните формулировки и начини за разсейване на вниманието.

Влияние на емоционалната интелигентност върху емпатията

Като цяло, съпричастността е към Като цяло емпатията е отношение към другите във всяко от техните състояния, приемане на настроението им. Както и разбиране на езика и четене на невербални знаци. Първото нещо, което засяга емоционалната интелигентност, е способността да разпознавате емоциите на другите и да правите изводи от това. Правилото да не крещиш на плачещо дете или да не водиш дълги спорове с агресивни хора е основно правило за съпричастност. Това помага за намаляване на пропилените усилия. Мениджър, който чува подчинените и им дава инструменти за растеж и развитие, се проявява като емпатичен лидер. Защото чувства молбите на другите и им помага да реализират своя потенциал.

Чувство за справедливост

Чувството за справедливост е свързано и с емпатията – липсата на предразсъдъци и предпочитания. Способността да се използват уменията на всички участници в процеса за общото благо. И, разбира се, човек с развита емоционална интелигентност обикновено разбира добре за какво не говори. Той уважава слабостите, помни нараняванията, не се сблъсква с конфликтни страни, вижда йерархията и знае как да се съобрази с нея.

Мисията на Skillception е да създадем платформа, където ще срещнем хората, които предоставят знания и умения с тези, които имат нужда от тях.

Социални умения

Всички горепосочени области на влияние на емоционалната интелигентност водят до основното. Комбинацията от тези качества ни помага да разбираме по-добре хората, да нямаме неоправдани очаквания към тях. Да не изискваме от себе си и другите повече, отколкото можем, да не станем заложници на емоциите, да не се поддадем на групово влияние , Хората с високо ниво на EQ най-често работят на риторични устройства или вече са специалисти в убеждаващите техники. Те могат да определят устно приоритети, не очакват емоциите им да бъдат отгатвани и рядко се подхлъзват към пасивно-агресивно поведение.

Емоционалната интелигентност помага за обединяването на хората и инициирането на промени в семейството или групата, без да предизвиква негативни чувства у никого. Да виждате плюсовете на всички поотделно, когато е необходимо да постигнете общи цели, да споделяте опит и да се преподавате взаимно.

Екипите с такива хора почти винаги са място за размножаване, където е лесно да израснеш и да придобиеш много свързани умения и в същото време да затвърдиш самочувствието. И, разбира се, емоционалната интелигентност е необходима, ако трябва да подходите съзнателно към конфликта. Да го разрешавате без взаимно обвинение и неизгоден компромис. Вместо тревожност и страх, се откажете от позицията. Човек с високо ниво на EQ ще избере искрен разговор между конфликтните страни. Няма да избегне ролята на посредник, но ще помогне да изрази взаимни претенции и да разработи стратегия за по-нататъшни действия.